ZESPÓŁ SZKÓŁ
im. Marii Grodzickiej
w Lubrańcu – Marysinie

Strona Główna

Dyrektor

Rada Rodziców

Galeria

Kontakt

 Refleksje Dyrektora

 Aktualności

 Sekretariat

 Rada Pedagogiczna

 Samorząd Uczniowski

 Uczniowie

 Plan lekcji

 Ogłoszenia

 Absolwenci

 Historia Szkoły

 Podręczniki

 Dla kandydatów

 Zebrania z rodzicami

 Informacje dla maturzystów


         Podjęcie decyzji o udziale w konkursie na dyrektora Zespołu Szkół w Lubrańcu-Marysinie było dla mnie trudne. Od 1984 roku jestem nauczycielem. Moja praca wiązała się z codziennym dojazdem do Włocławka. Pracowałem kolejno w następujących placówkach: Zespół Szkół Zawodowych nr 1 na ulicy Ogniowej, Zespół Szkół Elektrycznych na ulicy Toruńskiej i Gimnazjum nr 1 na ulicy Żeromskiego. Najprzyjemniej wspominam okres pracy w Zespole Szkół Elektrycznych (1989-2001). Tam najlepiej spełniałem swoje pasje zawodowe zakończone nadaniem przez Ministra Edukacji Narodowej Medalu Komisji Edukacji Narodowej. Po wygranej w konkursie na dyrektora Zespołu Szkół w Lubrańcu-Marysinie od 01 września 2007 roku jestem dyrektorem tej zasłużonej dla Polski placówki. Od pierwszego dnia pracy w nowej szkole jestem dumny, że mogę w niej pracować.

           Wszedłem do szkoły, której wcześniej nie znałem. Ale od pierwszego dnia wiedziałem co chcę osiągnąć. I dążę do tego każdego dnia spędzonego w szkole. Swoją pasją próbuję wciągać do zmian nie tylko wszystkich pracowników, ale również uczniów, rodziców i wszystkie osoby zaprzyjaźnione ze szkołą. "Złotą rączką" w szkole jest p. Jurek Lewandowski. To głównie za jego aktywnym udziałem szkoła zmienia powoli swoje oblicze i przez to staje się bardziej przyjazna młodzieży. Trzeba się chwalić dokonaniami, ponieważ z czasem ulegają one zapominaniu.

Na sierpniowym posiedzeniu rady pedagogicznej p. Ewa Karczewska przekazała informację o zakopanej od czasu II wojny światowej na terenie szkoły figurce. Wszystko jest ważne; dydaktyka, wychowanie i opieka, ale jest w życiu coś co każe niejednemu z nas się zatrzymać w codziennym biegu życia. Zapomnieć o tym co materialne. Wydawało mi się, że będę odkrywcą niecodziennego wydarzenia. Byłem w błędzie. Ta rzecz choć ukryta w ziemi cały czas była zachowana w ludzkiej pamięci. Żyje jeszcze p. Czerniak /mieszkaniec Lubrańca/, który wiedział o miejscu ukrycia figury. Zachowałem na zdjęciach moment odnalezienia i wykopania cennego znaleziska. O odnalezieniu figury powiadomiłem konserwatora zabytków. Po żmudnych badaniach stwierdził, że jest to cenny przedwojenny obiekt. Jednakże, ze względu na materiał z jakiego została wykonana nie jest potrzebna zgoda wojewódzkiego konserwatora zabytków na wykopanie i renowację figury. Na zdjęciach widać zniszczenia i brak głowy oraz rąk; jest także przełamana w dolnej części.

Zacząłem poszukiwania osoby, która podjęła by się renowacji figury Matki Boskiej Niepokalanej. Okoliczni rzemieślnicy nie chcieli podjąć się tej trudnej pracy. Osobą, która zgodziła się na renowację jest p. Biniewicz z Gostynina. Artysta kamieniarz znany na całym świecie ze swoich wielkich możliwości. Człowiek, o którym nie tylko ja tak mówię: dostał dar od Boga. To on jest wykonawcą pomnika Jana Pawła II, który stoi w Lubrańcu. Figura wymaga wielu żmudnych czynności, dzięki którym zostanie przywrócona jej chwała i blask.

17 listopada 2008 roku na terenie Zespołu Szkół przystąpiliśmy do postawienia figurki Matki Boskiej Niepokalanej. Na wylany wcześniej postument został postawiony kamień z napisem, wykonany przez p. Witolda Kapturskiego. Wszystkie prace p. Kapturski wykonał bezpłatnie. Jesteśmy wszyscy wdzięczni za wielkie serce. Przy ustawianiu ciężkiego kamienia i ustawianiu figurki brali udział ciężkim sprzętem pracownicy Zakładu Usług Komunalnych z Lubrańca. Wszystkie prace też wykonali społecznie. Jak się nie cieszyć okazywanym dobrem. Wszyscy mamy w sobie dobro, tylko trzeba nam więcej wiary w drugiego człowieka.

Powód Miejsce Termin ukończenia Wykonawca

Gabinet dyrektora szkoły i sekretariat funkcjonowały oddzielnie. Nieodzowne stało się przywrócenie do normalności i wydzielenie pomieszczeń, tak żeby sekretariat był przy gabinecie dyrektora szkoły. Dotychczasowe pomieszczenie dyrektora zostało przekazane na salę językową.

Gabinet dyrektora szkoły

wrzesień 2007

p. Jurek Lewandowski

Na wniosek samorządu uczniowskiego i za jego udziałem powstał w szkole radiowęzeł.

Pomieszczenie w piwnicy listopad 2007 p. Jurek Lewandowski

Program Ministra Edukacji Narodowej związany z bezpieczeństwem uczniów w szkole. Jest to tzw. "Monitoring wizyjny", do którego przystąpiła nasza szkoła.

Korytarze (dolny i górny) oraz ubikacje dziewcząt i chłopców listopad 2007 Firma "TODAX" z Włocławka

Widząc zapotrzebowanie uczniów na sklepik z napojami, słodyczami i ciepłymi posiłkami zdecydowałem się na jednego z dwóch oferentów do prowadzenie takiej działalności.

Sklepik (ciepłe posiłki) pomieszczenie w piwnicy po dawnej kuchni grudzień 2007 p. Ireneusz Kobus - właściciel sklepiku

Na złożony wniosek do ministerstwa rolnictwa o dotację na: samochód do nauki jazdy i tablicę interaktywną; obie pozycje uzyskały pozytywną akceptację komisji ministerstwa.

Sala nr 5 (naprzeciwko pokoju nauczycielskiego) koniec grudnia 2007 p. Krzysztof Kaźmierski

p. Łukasz Kaźmierski

p. Jerzy Lewandowski

Ze względu na remont uczniowskich łazienek znajdujących się na parterze, zaadoptowano w piwnicy  pomieszczenie na łazienkę dla dziewcząt.

Pomieszczenie w piwnicy, które dawniej pełniło rolę łazienki i łaźni /wyremontowano jednocześnie dolny korytarz/. styczeń 2008 p. Jerzy Lewandowski

Remont łazienki dziewcząt.

Parter czerwiec 2008 p. Jerzy Lewandowski

W ramach projektu Wyposażenie CKU, CKP i szkół zawodowych w stanowiska do egzaminów zawodowych został zakupiony sprzęt technodydaktyczny służący do egzaminów zawodowych w zakresie zawodów: technik ekonomista i technik agrobiznesu.

Pracownia komputerowa w sali nr 13 czerwiec 2008 Ministerstwo Edukacji Narodowej

Remont łazienki chłopców.

Parter sierpień 2008 p. Jerzy Lewandowski

Wjazd z parkingiem na teren Zespołu Szkół

Teren Zespołu Szkół wrzesień 2008 Zakład Usług Komunalnych w Lubrańcu

Odrestaurowanie figury Matki Boskiej Niepokalanej

Teren Zespołu Szkół listopad 2008 p. Tadeusz Biniewicz z Gostynina

p. Witold Kapturski

Zakład Usług Komunalnych w Lubrańcu


© 2008 marysinek.edu